Saç Dökülmesine Faydası Olan Yağlar Nelerdir

Doğadan gelen şifayı, saçlarınız amacıyla kullanın! Saç dökülmesine yararlı yağlar nedir, iyi mi tüketilir benzer biçimde sorularınız amacıyla cevaplar sunuyoruz. Üstelik, fitoterapi yani nebat bilimi uzmanlarının tavsiye ettiği programları Güzellik Sırlarım olarak sizlere sunuyoruz.

Emin olun ki saç dökülmesine yararlı yağlar tertipli olarak tüketilirsa, kusursuz neticeler veriyor. Deneyin, disiplinli olun ve saçlarınızdaki mucizevi değişimi kendi gözlerinizle görün!

Saç Dökülmesine Faydası Olan: Sarımsak yağı

Birinci sırada sarımsak yağı var. Çünkü, oluşturulan incelemelerde tesiri görülmüştür. Ayrıca, cansız saçları güçlendirip daha gür olmasına destek sunar. Kısaca, sarımsak yağını saç dökülmesi amacıyla maske olarak kullanabilirsiniz.

Aspir yağı ile evde saç bakımı yapabilirsiniz

E vitamini sahibi olan aspir yağı, saç köklerini besliyor ve dökülmenin azalmasına yardımcı oluyor.Her Hafta en az iki kere saç köklerini ve uçlarına aspir ile masaj yaparak kullanabilirsiniz. Unutmayın: tertipli uygulama, başarılı neticeler alabilmek amacıyla önemlidir.

Saç Dökülmesine Faydası Olan: Çörek otu yağı

Çörek otu yağının çok çok yararı bulunduğunu biliyorsunuzdur. Evet, bununla birlikte dökülmeye karşı şifalı yağlardan biridir. Çünkü, muhteviyatında naturel özler hem saç köklerini besleyip güçlendiriyor hem de dökülmenin azalmasını sağlıyor. Soğuk sıkım çörek otu yağı olmasına, bilhassa ilgi etmelisiniz.

Hindistan cevizi yağı bakımı yapabilirsiniz

Son senelerde tüketimi yaygınlaşan Hindistan cevizi yağı, saç bakımınız amacıyla de kusursuzdir.Hacim, süratli saç uzatma, parlaklık ve dökülmeyi önlemek gibi mükemmel faydalarından yararlanabilirsiniz.

Susam yağı ile süratli saç uzatabilirsiniz

Hem saç dökülmesini durdurmak hem saçların süratli uzamasını sağlamak amacıyla bilhassa susam yağını kullanabilirsiniz. Gerçekten, disiplinli bir durumda kullanırsanız, saçlarınızın her vaktinden daha kısa sürede uzadığını göreceksiniz.

Saç Dökülmesine Faydası Olan Yağlar Nasıl Kullanılır?

Genel Olarak bitkisel saç bakım ürünlerinin tüketimi birbirine benzer esaslara dayanır. Örneğin, sarımsak yağı kullanmaya karar verdiniz.

Uygulamayı genel olarak Saç diplerine masaj yaparak yağı sürün. Her bölgeye eşit dağınık hale gelmesi amacıyla tarayın. Plastik bir boneyle saçlarınızı sarın. Geceden sabaha kadar yada en az beş saat boyunca beklemeye alın.

Saç dökülmesi için yağlar  karıştırılır mı?

Bitkisel olarak hazırlanan saç bakım yağlarını yalnızca kendileri ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu hem yararlı hem daha ekonomiktir. Günümüzde internetteki birtakım bilgilerde saç amacıyla yağ karışımı verilse de, emin olun bizlere en kısaca saf biçimde tercih etmektir. Sizlere tavsiye ettiğimiz aspir, çörek otu, susam, sarımsak, Hindistan cevizi yağı gibi seçeneklerden birine karar verin. Haftada iki kere derli toplu olarak kullanın.