Neden Ocean? Balık Yağının Faydaları

Balık Yağı Nedir?

Balık yağı, genelde yağlı balıklar diye tanımladığımız somon, mersin balığı ton balığı, lüfer, ringa gibi balıklardan elde edilir. Bu balıklardan elde edilen balık yağında bir oran E vitamini de kullanılmaktadır. E vitamini eklenmesindeki gaye balık yağının acele bozulmamasıdır. Bazı balık yağlarında ek olarak A, B1, B2, B3, C, D, kalsiyum, demir gibi vitaminlerin bir ya da birkaçı da bulunabilir. Balık yağı bir gıda değil gıda desteğidir. Pek çok kullanım kısmı mevcuttur.

Balık Yağının Faydaları

Balık yağı çocuk ihtiyar her yaş grubundan insan doğrulusunda kullanılabilmektedir. Tedavi hedefiyle, ya da tedavi sürecine destek hedefiyle kullanılabildiği gibi çocuklarda hekim tavsiyesiyle rutin vitamin olarak da kullanılabilmektedir. Beyin fonksiyonlarının gelişimine derli toplu olarak balık tüketmenin faydalarını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla beyin fonksiyonlarındaki işlevsizlik ile alakalı olan ilgi eksikliği ve hiperaktivite, depresyon, psikoz, Alzheimer gibi pek çok rahatsızlıkta destek olarak balık yağı kullanılabilmektedir.

Omega-3 yağ asitleri balık yağında bolca bulunmaktadır. Omega-3 kalp arkadaşı olarak bilinmekte ve kan basıncını düzenlemede kalbe yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla bilhassa kalple alakalı sıkıntılar bulunduğu hallerde hekimler doğrulusunda balık yağı takviye olarak önerilebilmektedir.

Yüksek tansiyon gibi sinsi bir hastalıkta da tekrar hekimler doğrulusunda tansiyon dengelemede ki başarısı nedeniyle balık yağı önerilebilmektedir.

Trigliserit de çağımızda mühim bir problem olup şimdilik kalple alakalı bir rahatsızlığı olmasa bile kişide trigliserit srandardı yüksek ise kalp rahatsızlığı yönünden riskli gruba girmekte ve dengeleyebilmek amacıyla de diğer diğer ilaç ve beslenme önerilerinin yanı sıra balık yağı da tavsiye edilmektedir. Balık yağı birtakım sıksık rahatsızlıkların günlük hayattaki tesirlerini azaltmak içersinde takviye olarak kullanılabilmektedir. Romatoid artrit, Adet ağrıları, böbrek problemları, osteoporoz, damar sertliği gibi hallerde ilaçların yanı sıra takviye olarak kullanılmaktadır.

Neden Ocean Balık Yağı?

Piyasada pek çok balık yağı markası bulunmaktadır. Ocean balık yağı ise pek çok öne çıkan özelliği ile diğerlarından ayrılmaktadır. Uluslararası nitelik standartlarına ideal olarak imal edilen Ocean balık yağı her seride bağımsız bir kuruluş olan IFOS doğrulusunda test edilmektedir. IFOS, Ocean balık yağlarını 5 yıldız ile sertifikalandırmakta, bunu da Beslenme Konseyi CRN, Dünya Sıhhat Örgütü WHO ve EPA ve DHA Organizasyonun tespit ettiği limitlere göre yapmaktadır.

Bu beş yıldız; Saflık-temizlik-güvenilirlik, Tazelik, İçerik garantisi, CRN ve WHO nitelik standartları ve Ağır metal seviyeleri birtakımnda verilmiştir. Ocean balık yağlarında tamamiyle temiz olan denizlerdeki balıklar kullanılmakta ve mümkün kimyasal ve ağır metal kalıntılarına karşı üstün yollarla arındırma işlemleri yapılmaktadır. Dolayısıyla oluşturulan uluslararası testlerde her seride on kat daha saf bulunduğu belirlenmektedir.

Ocean balık yağı, bünyesinde yazan Omega-3 kadar, omega-3 içerir. Etiketleriyle içeriklerinin uyumluluğu da her seride denetlenip yıldız almaktadır. Ocean balık yağı tazelik konusu ile alakalı da garanti vermektedir. Yakalanan balıklar 24 saat içersinde işlenerek balık yağı durumuna getirilir. Bu halde IFOS doğrulusunda tescillenmektedir. Her seride tescillenen Ocean balık yağı güvenle kullanılabilecek balık yağı olarak gönlümüzde taht kurmaktadır.