Neden kilo veremiyorum? Yanlış diyet mi yapıyorum?

Neden kilo veremiyorum? Ülkemizde maalesef diyet gerçekleştirme bir vakit ölümüne aç kaldıktan sonra tekrar normal yaşama dönüş gerçekleştirme olarak değerlendiriliyor fakat diyetin gerçek anlamı, hayat vakitsince yapılabilecek derli toplu bir beslenme uygulaması. Dolayısıyla amacıyla kilo veremiyorum, hatalı diyet mi yapıyorum sorusunu kısa vakit sonra kendinize sormaya başlamanız çok normal bir şey. Doğru bir diyet, yıllar vakitsince yapılır ve bundan sonra şahısnin günlük hayatının bir parçası durumuna gelir. Halbuki hatalı diyetlerin pek çoğunda şahıs o diyete zar zor dayanır ve bunun neticesinde diyete bir son verirak tekrardan kilo almaya başlar.

Kilo Verememenizin Nedenleri

Yanlış bir diyetin en mühim işareti, bahsetmiş olduğumuz gibi gün vakitsince aç gezmenize sebep olması. Zira sıksık aç bir mide ile dolaşmak ve bu amaçla yorgun hissetmek, yetersiz kalori aldığınızı gösterir ve bu amaçla sıhhat sorunları yaşamanız çok olası. Halbuki bol lifli ve doyurucu besinler ile beslenmek, mide sorunlarınden de uzak kalmanıza yardımcı olacaktır.

Diyet uygulamanınızın içersinde hiç spor ve egzersiz sahip olunan değilse fakat tekrar de uygulamanın çok süratli zayıflattığı iddia ediliyorsa, o uygulamanın hatalı bir diyet uygulaması olmasından emin olabilirsiniz. Çünkü düzgün bir uygulama ortamında yemek de olur spor da. Egzersiz gerçekleştirme aç kalmaktan çok daha iyi bir zayıflama olanağı verir ve bunun yanısıra fiziksel olarak dinçliğinizi de korur. Dolayısıyla diyetisyen seçiminde onun size yaptığı önerilere ilgi etmelisiniz.

Diyete başlar başlamaz sindirim sorunları, kabız ve ishal, mide yanması başladıysa, diyetinizin sizin sindiriminize ideal olmayan yanları var demektir. Bu sorunların üstesinden gelebilmek amacıyla diyetinizi değiştirmeniz ya da onun üstünde küçük farklılıklar yapmanız lüzumlu. Sindirim sorunları insanlarda sağlığı ciddi anlamda bozabiliyorlar ve bu da zayıflamanın önünde bir engel durumuna gelebiliyor.

Kötü bir beslenme uygulamanının en ilgi çekici bir başka sendromu ise ciltte ve saçlarda ansızın meydana çıkan problemler. Beslenmemizde bir sorun olduğunda, beden ilk olarak cilde ve saç köklerine verilen desteği kesmeye başlar ve böylelikle daha hayati organlara lüzumlu enerji akışı verilir. Dolayısıyla hatalı bir diyet uygulandığında da aynı şeyler olur ve bunu saçlarınızdan anlayabilirsiniz.