Koltuk Altı Kararmasına Doğal Çözümler

Aloe vera ile koltuk altı bakımı

Aloe vera jeli, cilt amacıyla deva deposudır. Koltuk altı, diz ve dirsekleri beyazlatmak amacıyla kullanabilirsiniz. Güneş yanıkları, kızarıklık, tahriş benzer biçimde cilt problemlerı amacıyla de aloe veradan yararlanabilirsiniz. Jeli koltuk altına uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin ve sudan geçirin.

Limonla koltuk altı kararmasına son!

Limon, kabartma tozu benzer biçimde renk açıcı tesire sahiptir. Çok titiz bir cilde haiz değilseniz, cildin parlaklığını çoğaltmak ve cildi beyazlatmak amacıyla kullanabilirsiniz. Belli bir sistem içersinde koltuk altına sürdüğünüzde de kararmaları gidererek beyazlık sağlar.

Koltuk altı kararması için karbonat

Karbonat bedenin değişik mekanlarıni beyazlatmak amacıyla kullanabilirsiniz. Karbonatı su ile karışmasını sağlayarak macun kıvamına getirin. Koltuk altına uygulayın. Ortalama 15 dakika bekledikten sonra koltuk altınızı yıkayın.

Koltuk altı kararması için sirkeli çözüm

Sirke, bedenin kararan mekanları amacıyla etkili bir çözümdür. Pirinç unu ve sirkeyi karıştırıp, bir macun kıvamı elde edin. Ilık bir duş aldıktan ardından, koltuk altına macunu uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten ardından durulayın.

Koltuk altı kararması için salatalık

Salatalık, cilt amacıyla çok yararlı ve ferahlatıcı bir besindir. Salatalığı dilimleyerek koltuk altına koyun ve masaj yapın. Salatalığın etkisini çoğaltmak amacıyla limon suyu ile harmanlayabilirsiniz. Tertipli uygulamada, koltuk altlarınızdaki değişimi göreceksiniz.

Nohut unu ile koltuk altı beyazlatma

2 yemek kaşığı nohut unu, 1 çorba kaşığı yoğurt, limon suyu ve biraz toz zerdeçalı karıştırarak, macun kıvamına getirin. Daha sonra gereksinim duyduğunuz bölgeye sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra durulayın.

Şeker ve zeytinyağı ile peeling

Şeker, organik bir peeling malzemesidir Şeker parçacıkları, koltuk altındaki ölü ve kuru deriyi temizler. Zeytinyağı da cildi yumuşatarak, tahrişi önler, ölü derilerden daha kolay kurtulmanızı sağlar.

Kötü koku için sandal ağacı yağı

Sandal ağacı yağı, kuru ve ölü cilt hücrelerin vücuttan atılmasına destek verir. Bununla birlikte, vücuttaki kötü kokuyu giderir. Sandal ağacı yağını koltuk altına uygulamadan önce, 2-3 çorba kaşığı gül suyuyla karıştırın.
Koltuk altı kararması amacıyla kati çözümleri öğrendiniz. Tekrar aynı problemle karşılaşmamak adına, bedeninizi sık sık nemlendirin. Sizlere verdiğimiz naturel karışımları problemli bölgeye uygulamadan önce, elinize sürerek denetim edin. Alerjik tepkiyle karşılaşırsanız kullanmaktan kaçınmalısınız.