Kol Sivilcelerinden Kurtulmanın Doğal Tarifi

Kol sivilcelerini yaşamış kür tarifleri ile kısa vakit içersinde natural yollardan kolunuzdaki sivilcelerden kurtulacaksınız. Vücuttaki meydana gelen sivilce bölgelerini ele alındığında yüzümüzde, alnımızda, sırtımızda hem de kollarımızda sivilcelerle karşılaşmaktayız. Çeşitli amacıylalerden dolayı meydana çıkan bu sivilceleri natural yöntemler kullanarak azaltmak hem de tamamiyle yok etmek mümkündür.

Vücuttaki sivilcelerin nerede ve namacıyla çıktığına göre değişkenlik göstermektedir. fazlası vakit kollarda çıkan sivilceler A, D ve K2 vitamin eksikliğinden meydana çıktığı düşünülmektedir. Omuzda meydana gelen sivilceler fazlalıkla gerilim yüzünden meydana çıkarken boyun bölgesinde çıkan sivilceler hormonal dengesizliğin habercisi.

Kol Sivilcelerini Geçiren Maske Tarifi

Evde kol sivilcelerinizi geçirmek amacıyla sizlere organik 2 maske tanımı vereceğiz.
Aloe vera ve elma sirkesi sivilce tedavisi amacıyla naturel bir ilaç. Aşağıdaki sivilce maskelerini tertipli bir durumda kullanılırsa vakit içersinde geçeceğini görmüş olacaksınız. Doktorunuza danışmadan kullanmanızda fayda vardır.

Kol Sivilcelerine Aleo Vera Kürü

Kolda çıkan sivilcelere yatıştırıcı ve nemlendirici eksiyle malum aleo vera ile yapılan kürler görkemli bir çözümdür. Sadece koldaki sivilcelere değil hem de erkeklerde sırtta sivilce oluşumunu da engel olan bu kür tam sivilceyle savaşanlara nazaran. Uygulanması çok bayağı olan bu küründe aleo vera bitkisinin içersinde yer edinen jel kıvamındaki kısımdan faydalanılır.

Yaprak alanında tespit edilen bu jel kolda ya da sırtta yer alan sivilcelere sürülür. Yaklaşık yarım saatlik bir beklemenin arkasından yıkanarak temizlenir. Herhangi bir yan etki barındırmayan bu tekniği günde 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Kol Sivilcesine Elma Sirkesi Kürü

Doğal yöntemler kullanarak kolda çıkan sivilceleri yok etmenin bir yolu da elma sirkesinden hazırlanan kürdür. Asidik yapısı sayesinde cildin PH’ını dengeleyen elma sirkesi cildinizde meydana gelen tıkanıklıkları açarak sivilcelerin yok olmasını elde edecektir.

Etrafımızdan rahatlıkla alabileceğimiz elma sirkesiyle aynı oranda su karıştırılarak kolda ki sivilcelere sürülür. 10 dakika beklenir peşinden ılık su ile kollar durulanır. Günde 2 ya da 3 kere bu prosedürü tekrarlayarak kollarınızda ki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Buna ek 1 bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak tüketmeniz sivilcelerden kurtulma hızınızı arttıracaktır.,,